Keresés
Kategoria

TANAK SOROZATBAN HARMADSZOR NYERT ÉS MÁR MÁSODIK, A TOYOTA ÁTVETTE A VEZETÉST

Ott Tanak nyerte az idei Török Ralit, így sorozatban harmadik idei gyõzelmét szerezte. A Toyota sikerét Jari-Matti Latvala tette teljessé, így a japán gyártó vezet a csapatbajnokságban.

Ott Tanak megtartotta vezetõ helyét a Török Rali vasárnapi négy szakasza után is, így Finnország és Németország után sorozatban harmadszor tudott nyerni, míg idén már négynél tart.Az észt Toyotást ma már nem támadta csapattársa, Jari-Matti Latvala, aki elfogadta a tegnap este hozott csapatutasítást, így 22.3 másodperc hátránnyal a második helyet szerezte meg.

A Toyota a kettõs sikerrel átvette a vezetést a gyártók bajnokságában.A harmadik helyet Hayden Paddon szerezte meg a Hyundaijal, így idén elõször állhatott dobogóra, mindezt pedig éppen a szezon legnehezebb versenyén érte el.Teemu Suninen ért célba a negyedik helyen, míg Andreas Mikkelsen az ötödik lett.Henning Solberg egész hétvégén kiválóan vezette R5-ös Skodáját, minden problémát elkerülve a hatodik helyet szerezte meg.

A WRC2-ben gyõztes Jan Kopecky ért célba a hetedik helyen, mögötte abszolút és kategória értékelésben is Simone Tempestini, valamint Chris Ingram végzett.Az M-Sport szintén döntést hozott a csapatsorrenddel kapcsolatban, Elfyn Evansnek 5 perces büntetést kellett összehoznia, hogy Sébastien Ogier mögé kerüljön, így a hetedik pozíció helyett a 12. helyen zárt.

A Power Stage-n Thierry Neuville gumi spórolós taktikája bevált, és ma leggyorsabb tudott lenni Sébastien Ogier, Ott Tanak, Jari-Matti Latvala és Elfyn Evans elõtt.A világbajnoki pontversenyt továbbra is Thierry Neuville vezeti, de Ott Tanak 13 pont hátrányra csökkentette lemaradását és a második helyre lépett, míg Sébastien Ogier hátránya maradt 23 pont a belga versenyzõvel szemben.

A gyártók bajnokságában a Toyota 5 pontos elõnyre tett szert mostani sikerével a Hyundai elõtt, a címvédõ M-Sport 40, a Citroen 115 pontos hátránnyal áll.A WRC szezon három hét múlva Walesben folytatódik.